O programie "Politechnika przeciw epidemii"

W obliczu pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 potrzebny jest wzmożony, wspólny wysiłek pracowników naukowych i sfery biznesu na rzecz zrozumienia mechanizmu działania COVID-19. Politechnika Śląska, wychodząc naprzeciw potrzebie szybkiego, wspólnego działania naukowców w walce z pandemią, uruchomiła dodatkowe możliwości w postaci programu „Politechnika przeciw epidemii”. W jego ramach można udzielać finansowego wsparcia dla prowadzonych na Uczelni prac badawczych na rzecz zwalczania COVID-19.

Ze środków pozyskanych drogą dobrowolnych wpłat pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej będą mogli korzystać przy realizacji działań na rzecz walki z COVID-19, a także w prowadzeniu przedsięwzięć dotyczących innych chorób zakaźnych oraz zminimalizowania konsekwencji stanu epidemii. Wpłaty są w pełni dobrowolne i mogą zostać dokonane przez osoby fizyczne i prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Pracownicy chcący skorzystać z możliwości dodatkowego wsparcia przy zwalczania epidemii i jej skutków mogą składać wnioski do Sekretariatu Prorektora ds. Ogólnych. Wnioski te będą rozpatrywane w ramach obrad powołanej specjalnej Komisji. Warunki uczestnictwa w Programie dostępne są w Monitorze Prawnym, poz. 272 (Zarządzenie 72/2020).

Zachęcamy do zaangażowania się w inicjatywę Politechniki Śląskiej!
Wpłat można dokonywać na specjalne subkonto: PL 20 1050 1214 1000 0024 6643 9409 oraz za pomocą szybkich płatności metodą Blik.

Kontakt – w jakiej sprawie:

• nawiązanie współpracy, pomoc w znalezieniu partnera biznesowego / naukowego do badań w zwalczaniu epidemii i jej skutków oraz w celu zabezpieczenia własności intelektualnej
Centrum Inkubacji i Transferu Technologii
tel. 0048 32 400 34 00