Zasady funkcjonowania Uczelni od 31 maja 2021 r.

Na podstawie Zarządzenia nr 82/2021 Rektora Politechniki Śląskiej z dnia 25 maja 2021 r. nastąpiły zmiany w sprawie zasad funkcjonowania Uczelni.

Od 31 maja 2021 roku pracownicy, doktoranci oraz studenci za zgodą Rektora będą mogli odbywać zagraniczne wyjazdy służbowe. Niezaszczepionym osobom wyjeżdżającym zaleca się wykupienie ubezpieczenia w zakresie ochrony dotyczącej zdarzeń związanych z koronawirusem.

Ponadto zezwala się na organizację wydarzeń o charakterze otwartym w trybie kontaktowym, podczas których można udostępnić nie więcej niż 50% liczby miejsc uczestnikom, a także organizacje i uczestnictwo w spotkaniach oraz zebraniach służbowych na terenie Uczelni, których maksymalna liczba uczestników nie może być większa niż 50. Ograniczenie nie dotyczy organów Uczelni.

Zmiany nastąpiły również w zakresie świadczenia pracy – od 31 maja zostanie przywrócony obowiązek świadczenia pracy w formie stacjonarnej. W uzasadnionych przypadkach praca może być wykonywana w formie zdalnej.

Prosimy o zapoznanie się pełnej treści Zarządzenia nr 82/2021 Rektora Politechniki Śląskiej z dnia 25 maja 2021 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie zasad funkcjonowania Uczelnia od dnia 1 października 2020 roku.

Zasady funkcjonowania Uczelni od 31 maja 2021 r.