Komunikat w sprawie procedury wyznaczania poziomu zagrożenia COVID-19 na Politechnice Śląskiej

Obowiązujący w Uczelni poziom zagrożenia COVID-19 jest ustalany przez Koordynatora ds. przeciwdziałania COVID-19 w uzgodnieniu z Rektorem na podstawie informacji przekazywanych przez kierowników jednostek do Inspektoratu BHP.

Liczba pracowników chorych lub przebywających na kwarantannie jest przekazywana przez kierowników jednostek i komórek organizacyjnych do Działu Zasobów Osobowych, a następnie do Inspektoratu BHP oraz Koordynatora ds. przeciwdziałania COVID-19.

Informację o chorych lub przebywających na kwarantannie studentach i doktorantach do Inspektoratu BHP oraz Koordynatora ds. przeciwdziałania COVID-19 dostarcza Centrum Obsługi Studiów.

Poziom zagrożenia obowiązujący w Uczelni jest rekomendowany przez Inspektorat BHP, a następnie przekazywany Koordynatorowi ds. przeciwdziałania COVID-19. Ustalony poziom akceptuje Rektor, a Koordynator ds. przeciwdziałania COVID-19 przesyła status poziomu do Biura Rzecznika Prasowego w celu uaktualnienia na stronie internetowej Politechniki Śląskiej. Informacje otrzymuje również Inspektorat BHP – w przypadku gdy poziom zagrożenia dla danego obiektu jest inny niż dla Uczelni Inspektorat BHP powiadamia zarządcę obiektu w celu właściwego oznakowania budynku i strony internetowej jednostki.

Wyłączenie budynku z eksploatacji następuje po przesłaniu wniosku przez zarządcę do Koordynatora ds., przeciwdziałania COVID-19, który ustala dla obiektu poziom 3 (czerwonego) do odwołania lub na czas określony i po akceptacji Rektora przekazuje decyzję zarządcy i Inspektoratowi BHP.

INFOGRAFIKA – Procedura wyznaczania poziomu zagrożenia COVID-19 na Politechnice Śląskiej.

Przeczytaj więcej o poziomach zagrożenia COVID-19 obowiązujących na Politechnice Śląskiej.