Komunikat MNiSW z 17 października 2020 roku

Od 19 października zostało wprowadzone ograniczenie kształcenia na studiach, studiach podyplomowych oraz w innych formach, a także ograniczenie kształcenia doktorantów.

Ograniczenie obejmuje zajęcia, które są prowadzone w siedzibach lub filiach uczelni. W obszarze czerwonym kształcenie jest prowadzone wyłącznie zdalnie, a wyjątek stanowią zajęcia, które nie mogą być realizowane w inny sposób lub też są przewidziane do realizacji na ostatnim roku studiów. W obszarze żółtym kształcenie może być prowadzone w trybie hybrydowym, tj. zarówno stacjonarnie, jak i z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Uwzględniając wymogi sanitarne, należy podjąć decyzję o liczbie osób kwaterowanych w domach studenckich. Zaleca się utrzymanie zakazu odwiedzin oraz udostępnianie płynów do odkażania przy wejściach do domów studenckich.

Pozostanie w domu studenckim należy umożliwić:

• osobom, które realizują zajęcia stacjonarnie;
  • osobom, dla których uczestnictwo w zajęciach realizowanych zdalnie wiąże się z koniecznością mieszkania w domu studenckim;
  • osobom pracującym w danym mieście;
  • kobietom w ciąży i studentom-rodzicom;
  • osobom, których obecność w domu rodzinnym mogłaby stwarzać zagrożenie epidemiczne dla bliskich;
  • osobom, które nie mają możliwości zamieszkania w innym miejscu (np. ze względu na sytuację rodzinną, materialną).

Więcej informacji można uzyskać na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Komunikat MNiSW z 17 października 2020 roku